Слика за банер за внатрешни страни

52

Зимски Јакни

       oregon teget

      oregon crna

oregon crvena

OREGON
Машка ватирана јакна, отпорна на вода (WP/MM8000)
и ветер (MVP/GR 3000).
78% најлон + 22% еластин
мека надворешност Softshell.

Тежина 330гр/м2.
Бои Црвена, Црна, Тегет, Сива
OREGON
Машка ватирана јакна, отпорна на вода (WP/MM8000)
и ветер (MVP/GR 3000).
78% најлон + 22% еластин
мека надворешност Softshell.

Тежина 330гр/м2.
Бои Црвена, Црна, Тегет, Сива
OREGON
Машка ватирана јакна, отпорна на вода (WP/MM8000)
и ветер (MVP/GR 3000).
78% најлон + 22% еластин
мека надворешност Softshell.

Тежина 330гр/м2.
Бои Црвена, Црна, Тегет, Сива

 warm siva

 warm sina

 MILTON 600x600

WARM 

Машка јакна /елек, ракави што се вадат, обликувана позадина, пластичен патент 8мм со метален лизгач, сокриена капа, два големи надворешни џебови со патент, голем џеб на гради за мобилен телефон со рефлектирачки ленти, држач за беџ. Внатрешност: ватирана финиширана со постава со висока густина, внатрешна јака од флис, еден џеб.

                        WARM                        Машка јакна/елек, ракави што се вадат, обликувана позадина, пластичен патент 8мм со метален лизгач, сокриена капа, два големи надворешни џебови со патент, голем џеб на гради за мобилен телефон со рефлектирачки ленти, држач за беџ. Внатрешност: ватирана финиширана со постава со висока густина, внатрешна јака од флис, еден џеб.

MILTON

Машка зимска јакна, состав полиестер премачкан со полиуретан.Дополнително појачување на рамена и ракави.

Боја црна и сина 

Freetime teget

 

Freetime crna

MINTER 1 1 600x600

FREETIME

Машка јакна со капа, со патент,

со два надворешни џебови.

Внатрешност: ватирана со полиестер

со ефект на пердуви.

Тежина: 58 гр/м2
Боја: тегет

FREETIME

Машка јакна со капа, со патент,

со два надворешни џебови.

Внатрешност: ватирана со полиестер

со ефект на пердуви.

Тежина: 58 гр/м2
Боја: црна

MINTER

 Машка јакна со долги ракави, капуљача,
изработен од комбинација на топли материјали

280 гр,
Термо постава на преден и заден дел од блузонот
овозможува елеганција , удобност и топлина
затварање со патент, два долни џеба, рендер на половина и ракави
идеален за втор слој, за секојдневна употреба
Достапни величини  S – XXXL

 

 Kurtka ocieplana softshell CXS VEGAS czarna hiway 
9023
VEGAS 
 Машка зимска јакна
со TPU мембрана, 280 гр. Водоотпорен Софтшел
Водоотпорност 10.000 мм,  Парапропустивост 3000 гр/м2/24ч
отвори со патент под пазуви за вентилација
монтажна капуљача, затварање со патент
два долни  џеба, еден  горен,
подесување на рендер на ракави со чичак
рефлективни додатоци, Достапна боја – ЦРНА
Достапни величини  S – 4XL
 

HI WAY
Јакна во две бои со висока видливост со ленти 3М, отстранливи ракави, пластичен патент со метален лизгач, ластик на отвори на ракави, два предни џебови, еден џеб на гради со затварач и држач за мобилен телефон, внатрешност ватирана, јака од флис , еден внатрешен џеб.Состав 100 % полиестер
Изглед OXFORD 300 DТежина 190 грГолемини S-5XL

PADDOCK

Јакна двобојна со висока видливост, со рефлектирчки ленти,целосен патент, капа која се собира. Внатрешност ватирана , еден џеб со велкро лепенка, заварени шевови.Состав 100 % полиестер обложен полиуретанИзглед 300 D OXFORD 100 % PL/PU 190 T Тафт Тежина 180 гр.Големини S-5XL

 Norway b  norway blue norway grey 
NORWAY
Машки и женски струкиран блузон од флис, целосен црн пластичен патент 8мм, раглан ракав, регулирачка врвка на половината, еластични отвори на ракавите, два џебови со покриен патент, еден преден џеб со патент, јака со контрастен зајакнувачки раб, засилени шевови.
100 % ПОЛИЕСТЕР 
280 гр.м/2
XS-S-M-L-XL-XXL-3XL-4XL-5XL
 
NORWAY
Машки и женски струкиран блузон од флис, целосен црн пластичен патент 8мм, раглан ракав, регулирачка врвка на половината, еластични отвори на ракавите, два џебови со покриен патент, еден преден џеб со патент, јака со контрастен зајакнувачки раб, засилени шевови.
100 % ПОЛИЕСТЕР 
280 гр.м/2
XS-S-M-L-XL-XXL-3XL-4XL-5XL
 
NORWAY
Машки и женски струкиран блузон од флис, целосен црн пластичен патент 8мм, раглан ракав, регулирачка врвка на половината, еластични отвори на ракавите, два џебови со покриен патент, еден преден џеб со патент, јака со контрастен зајакнувачки раб, засилени шевови.
100 % ПОЛИЕСТЕР 
280 гр.м/2
XS-S-M-L-XL-XXL-3XL-4XL-5XL
 

 13332 09000

 6684 08007 

13332 13007 

NEW ORLEANS 

Машки блузон, со околувратник, прилагодени ракави, ребрест ластик на зглобови и половина, засилени шевови.

Состав 55 % памук 45 % полиестер

260 гр./м2

Големини од XS,S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL

NEW ORLEANS 

Машки блузон, со околувратник, прилагодени ракави, ребрест ластик на зглобови и половина, засилени шевови.

Состав 55 % памук 45 % полиестер

260 гр./м2

Големини од XS,S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL

NEW ORLEANS 

Машки блузон, со околувратник, прилагодени ракави, ребрест ластик на зглобови и половина, засилени шевови.

Состав 55 % памук 45 % полиестер

260 гр./м2

Големини од XS,S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL

 

 

canada black

houston red  

 CANADA

Блузон со пола патент со ребраст ластик на ракав и на половина.

Состав 70 % памук 30 % полиестер 

280 гр./м2

Големини од XS,S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL

 

                 HOUSTON

Машки блузон, целосен пластичен патент во боја со метален лизгач, прилагодени ракави, ребрест ластик на зглоб и половина, засилени рабови, трака за зајакнување на внатрешна страна од јака во боја.
Боја црвена ,црна,кралско сина,темно сина,темно сива.

Големини од XS,S,M,L,XL,XXL,3XL,4XL,5XL